W logo

initial room scheduling partitions
 
LABORATORY MEDICINE
LAB M
1ST PRIORITY 2ND PRIORITY 3RD PRIORITY 4TH PRIORITY
 
LANDSCAPE ARCHITECTURE
L ARCH
1ST PRIORITY 2ND PRIORITY 3RD PRIORITY 4TH PRIORITY
Architecture Chemistry Library Physics Astronomy Building Benson
Gowen Johnson   Blodel
  Kane   Parrington
      North Campus Auditorium
      Mary Gates Hall
 
LATIN
LATIN
1ST PRIORITY 2ND PRIORITY 3RD PRIORITY 4TH PRIORITY
Denny - 2nd Floor Parrington Savery 1st Floor Balmer
Denny - 3rd Floor   Savery 2nd & 3rd Floor Communications
      Gowen
      Kane
      Miller
      Music
      Raitt
      Smith - 1st Floor
      Smith - 2nd & 3rd Floor
      Smith - 4th Floor
      Social Work/Speech
      Thomson
 
LATIN AMERICAN STUDIES
SISLA
1ST PRIORITY 2ND PRIORITY 3RD PRIORITY 4TH PRIORITY
Communications Smith - 1st Floor Denny - 2nd Floor Clark
Thomson Smith - 2nd & 3rd Floor Denny - 3rd Floor Gowen
  Smith - 4th Floor   Miller
      Music
      Parrington
      Raitt
      Savery 1st Floor
      Savery 2nd & 3rd Floor
      Mary Gates Hall
 
LATIN AMERICAN STUDIES PROGRAM
LATAM
1ST PRIORITY 2ND PRIORITY 3RD PRIORITY 4TH PRIORITY
Communications Smith - 1st Floor Denny - 2nd Floor Clark
Thomson Smith - 2nd & 3rd Floor Denny - 3rd Floor Gowen
  Smith - 4th Floor   Miller
      Music
      Parrington
      Raitt
      Savery 1st Floor
      Savery 2nd & 3rd Floor
      Mary Gates Hall
 
LATVIA
LATV
1ST PRIORITY 2ND PRIORITY 3RD PRIORITY 4TH PRIORITY
Thomson Communications Raitt Clark
  Savery 2nd & 3rd Floor Savery 1st Floor Denny - 2nd Floor
  Sieg Savery 2nd & 3rd Floor Denny - 3rd Floor
  Smith - 1st Floor   Miller
      Sieg
 
LAW SOCIETY AND JUSTICE
LSJ
1ST PRIORITY 2ND PRIORITY 3RD PRIORITY 4TH PRIORITY
Savery 1st Floor Anderson Communications Architecture
Savery 2nd & 3rd Floor Guggenheim Thomson Art
Smith - 1st Floor Gowen North Campus Auditorium Bagley
Smith - 2nd & 3rd Floor Johnson East Campus Auditorium Balmer
Smith - 4th Floor Kane Southeast Campus Auditorium Seafirst Executive Center
    Mary Gates Breakout Benson
    Mechanical Engineering Blodel
    Miller Chemistry Library
    More Clark
    Mueller Computer Science/Engineering
    Parrington Denny - 2nd Floor
    Physics Astronomy Building Denny - 3rd Floor
    Winkenwerder Eagleson
    Southwest Campus Auditorium Fishery Teaching Research Building
      Fisheries Building
      Fisheries Center
      Gould
      GUG 410
      Hitchcock Hall
      Loew
      Marine Studies Building
      Mary Gates Hall
      Music
      Ocean Teaching Building
      Raitt
      Sieg
      Social Work/Speech
 
LIBRARIANSHIP
LIS
1ST PRIORITY 2ND PRIORITY 3RD PRIORITY 4TH PRIORITY
Computer Science/Engineering Kane Miller  
Mary Gates Hall Savery 1st Floor Smith - 1st Floor  
  Savery 2nd & 3rd Floor Smith - 2nd & 3rd Floor  
    Smith - 4th Floor  
    Thomson  
    North Campus Auditorium  
    East Campus Auditorium  
 
LINGUISTICS
LING
1ST PRIORITY
Smith - 1st Floor
Smith - 2nd & 3rd Floor
Computer Science/Electrical Engineering
Mary Gates Hall
2ND PRIORITY
Smith - 4th Floor
Kane
Lowe
Miller
Thomson
3RD PRIORITY
Raitt
Savery - 1st Floor
Savery - 2nd & 3rd Floor
4TH PRIORITY
Mechanical Engineering
North Campus Auditorium
East Campus Auditorium
LITHUANIAN
LITH
1ST PRIORITY 2ND PRIORITY 3RD PRIORITY 4TH PRIORITY
Thomson Communications Raitt Clark
  Savery 2nd & 3rd Floor Savery 1st Floor Denny - 2nd Floor
  Sieg Savery 2nd & 3rd Floor Denny - 3rd Floor
  Smith - 1st Floor North Campus Auditorium Miller
    East Campus Auditorium Sieg
    Southeast Campus Auditorium Mary Gates Hall
    Southwest Campus Auditorium  
 
Office of the University Registrar
http://registrar.washington.edu/
This page last modified: April 13 2009, and printed September 20 2014.