W logo

initial room scheduling partitions
 
UGARITIC
UGARH
1ST PRIORITY 2ND PRIORITY 3RD PRIORITY 4TH PRIORITY
Gowen Miller Balmer  
Savery 1st Floor Smith - 1st Floor Communications  
Savery 2nd & 3rd Floor Smith - 2nd & 3rd Floor Denny - 2nd Floor  
  Smith - 4th Floor Denny - 3rd Floor  
    Raitt  
    Social Work/Speech  
    Thomson  
 
UKRAINIAN
UKR
1ST PRIORITY 2ND PRIORITY 3RD PRIORITY 4TH PRIORITY
Thomson Clark Miller Denny - 2nd Floor
  Communications Smith - 1st Floor Denny - 3rd Floor
    Smith - 2nd & 3rd Floor Parrington
    Smith - 4th Floor Savery 1st Floor
      Savery 2nd & 3rd Floor
 
UNIVERSITY CONJOINT
UCONJ
1ST PRIORITY 2ND PRIORITY 3RD PRIORITY 4TH PRIORITY
Anderson Blodel More Bagley
  Winkenwerder Mueller Benson
    Southwest Campus Auditorium Chemistry Library
      Physics Astronomy Building
      North Campus Auditorium
      Southeast Campus Auditorium
 
URBAN DESIGN AND PLANNING
URBDP
1ST PRIORITY
Architecture
Gould
Southwest Campus Auditorium
2ND PRIORITY
Johnson Hall
Physics Astronomy Building
3RD PRIORITY
Chemistry Library
Mary Gates Hall
4TH PRIORITY
Anderson Hall
Bagley Hall
Benson Hall
Bloedel Hall
Fisheries Building
Kane Hall
Ocean Teaching Building
Parrington Hall
East Campus Auditorium
North Campus Auditorium
Southeast Campus Auditorium
 
URBAN HORTICULTURE
UHF
1ST PRIORITY 2ND PRIORITY 3RD PRIORITY 4TH PRIORITY
Anderson Blodel Kane Bagley
  Winkenwerder More Benson
    Mueller Chemistry Library
      Physics Astronomy Building
      North Campus Auditorium
      East Campus Auditorium
      Southeast Campus Auditorium
 
VIETNAMESE
VIET
1ST PRIORITY
Gowen Hall
Smith Hall 1st Floor
Smith Hall 2nd and 3rd Floor
Smith Hall 4th Floor
2ND PRIORITY
Communications Building
Denny Hall 2nd Floor
Denny Hall 3rd Floor
Miller Hall
3RD PRIORITY
Balmer Hall
Mary Gates Hall
Raitt Hall
4TH PRIORITY
Johnson Hall
Parrington Hall
Thomson Hall
 
Office of the University Registrar
http://registrar.washington.edu/
This page last modified: April 13 2009, and printed August 30 2014.